(0252) 612 33 23 info@nationalturkey.com.tr

Yaban Arıları

Yaban Arıları

 

        Yaban arıları, beyaz, siyah ve sarı renkli boyutları 10 ile 16 mm arasında değişmektedir. Diğer arı türlerine göre yaban arılarının belleri belirgin ve ince, ayrıca kanatlarında gövdeleri kadar uzundur.

       Bal arılarından farklı olarak polen taşımak için kullandıkları arka ayakları yoktur. Bu arılar uygun koşullarda altında sayıları binlerce olabilir.

       Yaban arıları şekerli maddeleri, böcek, sinek, et ve balık tüketen leşçil hayvanlar oldukları için çöplüklerin çevresinde ve piknik alanlarında insanları rahatsız edebilirler.

       Yaban arıları, çalılıklarda, alçak ağaç dallarında, sundurmaların ya da basamakların altında, kaldırım çatlaklarında, demiryolu raylarında ve ağaçların diplerinde yuvalarını yapabilirler.

      Kraliçe yaban arısı, yumurtaları bıraktıktan sonra bu yumurtaları pupa evresine geçinceye kadar besler. Yetişkin yaban arıları sadece bir mevsim yaşarlar.

     Tüm çalışan arılar, dişi işçi kısır arılardır. Döllenmiş olan dişi arılar, kış boyunca uyku halindedirler. İşçi arılar ve erkek arılar ise, kış mevsiminin başladığı ve havaların soğuduğu zamanlarda ölürler.

Süleyman Demirel Bulv. İlba İş Merk. No:45/102 48300 Fethiye MUĞLA

(0252) 612 33 23

info@nationalturkey.com.tr

Bize Yazın

 Güvenlik Kodu