(0252) 612 33 23 info@nationalturkey.com.tr

Muğla Menteşe Böcek İlaçlama

Muğla Menteşe Böcek İlaçlama

Muğla, Türkiye Cumhuriyeti'nin Ege Bölgesin de bulunan, topraklarının bir kısmı Akdeniz Bölgesi içine kadar giren Fethiye, Marmaris, Datça Ortaca, Dalaman ve Bodrum gibi tatil beldeleri ile ünlüdür.

Muğla, 1100 km'yi aşan deniz kıyıları ile Türkiye’nin en uzun sahil şeridine sahiptir. Fethiye, en büyük ilçesidir. Muğla ilinde Milas ile Aydın ilinin Söke ilçesi sınırlarının içine de giren Bafa Gölü ile Köyceğiz ilçesindeki Köyceğiz Gölü olmak üzere iki büyük göl bulunmaktadır.

Muğla, yaz sezonunda yerli ve yabancı turistlerin gözdesi, tatil ilçelerine büyük rağbet gösterilmektedir. Bu durum geçici ve kalıcı olarak büyük göç almakla birlikte nüfusunda büyük artış yaşanmaktadır.

Muğla’da Menteşe ilçesi denildiği an ilk akla gelen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesidir. Bu bölgenin en büyük üniversitedir.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Menteşe yerleşkesinde yaklaşık, 30.000 civarında faal üniversitede okuyan öğrencisi, 4347 idari personeli ve yaklaşık 1500 kişide Muğla Eğitim ve Araştırma Hastahanesin de çalışan olduğunu tahmin edersek, 40.000 kişi her gün Menteşe ilçesindeki sadece, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesine bağlı bölümlere gelmektedir.

  

Bu rakamlara, tüm Muğla Bölgesindeki, şifa arayan hasta ve hasta yakınlarını da dahil edersek, ortalama 50-60 bin kişi Menteşe ilçesine günü birlik gelip gitmektedir.

Menteşe Böcek İlaçlama

Muğla’nın merkez ilçesi olan menteşe ilçesin de nüfusu 2020 yılında 115.927 olarak tespit edilmiştir. Bu rakam 2011 yılında Muğla Eğitim ve Araştırma Hastahanesinin açılması ile çok büyük oranda artış göstermektedir. Muğla’nın merkez ilçesi olan Menteşe nüfusunun bu denli artmasıyla elbette, özellikle taşınmalar, sevk ve nakil ile bulaşan, Alman hamamböcekleri, tahtakurusu, bit, pire gibi haşerelerden dolayı şikâyetler artmaktadır.

Menteşe Böcek İlaçlama, Fumigasyon, Dezenfeksiyon Hizmetleri olarak Süleyman Demirel Bulvarı İlba İş Merkezi No:45 D:21 Fethiye/MUĞLA adresinde, ticari hayatımıza devam ederek, kendi sorumluluğumuz olan ilaçlama ve diğer hizmetlerini yürütmekteyiz.
Menteşe ilçesinde en çok görülen haşere türü olan Alman hamamböceği ve tahtakurusu böcekleri, özellikle okul sezonunun başında öğrencilerin tarafından sürekli getirilen eşya veya malzemelerden, ikinci el olarak satın alınan kanepe, koltuk, yatak, baza buzdolabı, bulaşık makinesi gibi kullanma amaçlı, eşyalarda var olan haşerelerden kaynaklandığı gözlenmektedir.

Alman Hamam Böceği
Bu böcek türleri, hızlı bir şekilde evin tüm alanlarına yayılan ve mücadelesi en zor olan hamamböceği türüdür. Bu böcek kalorifer böceği ismi ile bilinmektedir. Bu böcek ve ilaçlaması hakkında sizlere bilgilendirme yapmaya devam edeceğiz. Menteşe Böcek İlaçlama hizmetlerimiz için bilgi almak üzere bize ulaşabilirsiniz.

  

Alman Hamamböceği veya Kalorifer Böcekleri Yaşam Yerleri Nerelerdir, Nerelerde Yaşarlar?

 1. Buzdolaplarının dijital derece gösterge içlerinde, motor kısımlarında, kapı içi fitil boşluklarında,
 2. Elektrikli sobaların arkalarında ki sıcak yerlerde, arka kapak iç kısımlarında,
 3. Tost makinelerin ve Mikrodalgaların, ısıtıcılarının arkalarında ya da alt kısımlarında,
 4. Masa tezgâhlarının arkasındaki veya altındaki boşluklarda,
 5. Lavaboların altında ve arkasında,
 6. Köşeler, çatlaklar ve yarıkların içinde,
 7. Elektrik prizleri, doğalgaz sensor cihazlarının iç kısımlarında,
 8. Yat veya teknelerin, mutfak dolap içlerinde ya da arkalarında, menteşe yuvalarında,
 9. Ofis telefonlarının iç kısmında, geri dönüşüm kutularında,
 10. Meyve ve sebzelerin plastik çekmeceli dolaplarında, et kıyma makinelerinin iç kısımlarında,
 11. Soğan parçalama makineleri ve karıştırıcı gibi cihazların iç kısımları yaşam, üreme ve barınma alanlarıdır.

Yaşam Alanlarımızda, , Evlerimizde, Mutfağımızda, İşyerlerimizde, Ofislerimizde Kalorifer Böceği Olmasını Engellemek İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İşyerlerinde, mesai bitiminden hemen önce, ertesi güne bırakmayacak şekilde, iş yerinde bulunan tüm çöp kovalarını, boşaltmalıyız. Evlerimizde ise, akşam yemeği hazırlıklarından hemen sonra, sabaha kalmayacak şekilde geceden, çöplerimizi evden uzaklaştırmalıyız. Aksi halde gece boyunca, çöpte kalacak olan atıklar, hamamböcekleri için, çekim kaynağı olacak ve evinizin ya da iş yerinizin bazı bölümlerine yuva yaparak çoğalmaya başlayacaklardır.

Çöp kovalarımızı mümkün olduğunca, çöp poşeti takarak kullanmaya özen gösterelim, çöp poşeti olsa dahi, çöpten akan sıvı atıkların, çöp kovasında sızması olasılığını göz önüne alarak, çöp kovalarının, düzenli olarak klor bazlı deterjanlar ile temizliğini yapmalıyız.

Alman hamamböcekleri, geceleri, karanlıkta, yaklaşık 4 km yol kat eder ve 8 katlı bir apartmanın tüm dairelerinin mutfaklarını bir gecede ziyaret edebilir. Beslenebileceği gıda artığı bulunduğu daireyi yuva yapmak için tercih edebilir.

Tüm kuru gıdalarınızı kavanoz ve plastik kapların içinde bulundurmaya özen gösterin ve ağız kısımlarını kapalı olduğundan emin olun.
Özellikle bulaşık makineleriniz, sıcak ortam ve gıda artıkları bulundurduğundan, kalorifer böceklerinin en sevdiği tercih ettiği yerlerdir. Bir anlığına kendinize şöyle sormalısınız; bende çok güzel gıdaların olduğu ve sımsıcak olan bir ev istemez miyim?

Tüm mutfak aletleri (fırınlar, buzdolapları, mikrodalgalar, ekmek kızartma makineleri ve sobalar) yiyecek ve yağ kalıntısı içermeyecek şekilde temizlenmeli ve temiz tutulmalıdır.
Tüm evcil hayvan yiyeceklerini açıkta bırakmayın. Evcil hayvan mamaları, çeşitli tatlandırıcılar ve protein açısından yüksek katkı maddeleri ilave edilerek üretilmektedir. Bu katkı maddeleri, evcil hayvanlarınız ile birlikte hem kemirgenlere hem de hamamböceklerine cezbedici olmaktadırlar.

Açıkta yiyecek bırakılmaması ya da unutulmaması da çok önemlidir.

Yiyeceklerin yere dökülen parçacıklarını veya kırıntılarını süpürmelisiniz. Çünkü geceleri aktif olan hamamböcekleri için kolay bir şekilde yemek ihtiyacını karşılamamış olursunuz.

Kâğıt poşetler ve karton kutulardan, boş meşrubat şişelerinden kurtulun ki, barınma alanları olmasın.

Alman hamamböcekleri, insanların eşyaları, kutuları, paketleri ve valizleri ile evlere taşınma veya nakil yoluyla gelmektedirler. Olması gereken tek şey, bir yumurta kapsülü eve getirmek ve altı ay içinde bu böcekler tarafından istilaya uğrayacaksınız.

Herhangi bir Alman hamamböceğinden, arınma planına başlamadan önce, hijyen önlemlerini almak çok önemlidir. Bu hamam böcekleri sıcak, nem ve gıdanın bulunduğu yeri tercih eder. Bu açık kahverengi hamamböceklerine, genellikle mutfaklarda ve banyolarda rastlanılır.
Genellikle geceleri görülürler. Gün içinde bu tür hamamböceklerini görürseniz, önemli bir yoğunlukta istilanın habercisi olarak yorumlamak gerekir.

Bu hamam böcekleri, karabibere benzer dışkı bırakır. Evinizin ya da işyerinizin bu tür bir şeye rastlarsanız, dışkı yerini not almak yararlıdır. Ancak bu dışkılar, en kısa sürede elektrikli süpürge ile temizlenmesi gerekmektedir. Çünkü dışkıların üzerinde oluşan bakteriler, astım ve alerji gibi hastalıkları tetikleyebilir.

Menteşe Böcek İlaçlama, emin olamadığınız durumlarda, böcek türlerinin tespit edilmesi, ilaçlanması ve benzer konularda diğer yazılarımızı da inceleyin.

Alman Hamamböcekleri Binaya Nasıl Giriyor?

Alman hamamböceği, bir bina içinde çok rahat bir şekilde hareket edebilir. Bu hamam böcekleri elektrik kablo kanalları gibi küçük açıklıklardan geçebilir, komşu bir apartman dairesine ve diğer komşu dairelere gidebilir.

Genellikle market poşetleri, bakkaliye malzemeleri, kartonlar, el çantaları ve valizlerle evlere getirilirler. Bu sebeple eve getirdiğiniz her tür eşyayı mutlaka kontrol etmelisiniz. Alman hamam böcekleri, kovucu bir böcek ilaçlama uygulamasından sonra, bir bölgeden diğerine kaçarak dağılabilir. Alman hamam böceği mücadelesinde, herhangi bir yayılmaya neden olmamak için, kovucu özellikte olmayan böcek ilaçlarının kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Menteşe Böcek İlaçlama hizmetlerimiz hakkında lütfen bizlere ulaşın.

Menteşe Böcek İlaçlama Hizmetlerimiz Nelerdir?

 1. • Menteşe Ev İlaçlaması
 2. • Menteşe Villa İlaçlaması
 3. • Menteşe Otel İlaçlaması
 4. • Menteşe Bar İlaçlaması
 5. • Menteşe Restoran İlaçlaması
 6. • Menteşe Bahçe Zararlılarına Karşı İlaçlama
 7. • Menteşe Sivrisinek İlaçlama
 8. • Menteşe Böcek İlaçlama
 9. • Menteşe Karınca İlaçlama
 10. • Menteşe Fare İlaçlama

Tahtakurusu Olduğunun Belirtileri Nelerdir ve Evimin Neresinde Yaşarlar?

Tahta Kurusu, zararlısının varlığının en basit şekilde iki metot ve belirtisi mevcut. Bunlardan ilki, vücudumuzda yangı, ısırık acısı ve hemen ardından ısırılan noktanın, yırtarcasına aşırı kaşınması. Diğer metot ise, tahtakurusunun görülmesi veya ekşimsi olan kötü kokusudur.

Menteşe Tahta Kurusu İlaçlama

Tahtakurusunu görerek tespit edebilirsiniz. Ancak, profesyonel ilaçlama şirketlerinde, uzun seneler ilaç uygulamaları gerçekleştiren uzman personeller, kontrol amacı ile girdikleri alandaki, tahtakurusunun kendisine özel, ekşimsi kötü kokusundan da bu tür zararlı canlının var olduğunu tespit edebilirler.

Yatak böcekleri olan, tahtakurtları geceleri karanlıkta ortaya çıkarak, aynı ortamda bulunan insanın kanını emerek, yaşamlarını devam ettirdiğinden dolayı, kan ile beslendikten sonra, en yakın noktalara saklanırlar, ta ki açlık çekene kadar.

Tahtakurusu istilası ile karşılaşırsanız ve bu istilaya uğrayan alan dinlenme tesisi, pansiyon ve otel odası ise, bitişik odaları da mutlaka inceleyin. Tahtakurularının kendileri görülmediğin de bile, bıraktıkları dışkı lekelerini takip ederek gizlenme noktaları tespit edilebilir.
Tahtakurusu ısırığına maruz kaldığınızda yatağınızı güzel bir şekilde kontrol edin, bien adı verilen yatak kenarlarında ki dikişlere çok dikkat edin. Yatağınızı ters çevirmeli ve alt kısmını da güzel bir şekilde incelemelisiniz. Baza altındaki kumaşa ya da kutu yayının içine girip girmediğini doğrulamak için el feneri kullanmanızda fayda olacaktır.

Yatak yanında bulunan çekmeceleri, çevredeki mobilyaları, yastıkları ve yatak başlarını çıkarın. El feneri ile ışık tutarak yatağınızda ki bütün dikiş ve çatlakları güzel bir şekilde inceleyin. Bu işlemi gerçekleştirirken acele etmeyin. Tahtakuruları genellikle bu alanlarda bulunur.
Elektronik ve Elektrikli cihazlar, tahtakuruları için çok güzel bir gizlenme yeri sağlar. Bu tür cihazları bir büyüteç ya da el feneri ile yakından kontrol edin.

  

Menteşe Tahtakurusu İlaçlaması Nasıl Yapılır?

National Turkey ilaçlama firması olarak, Menteşe Böcek İlaçlama gibi konular ve tahtakurusu şikayeti veya ilaçlaması talep eden müşterilerimize, uygulama öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda, tahtakurusu ilaç uygulama sonrasında evinizin kapalı kalma süresi ile ilgili bilgi aktarımı yapılmaktadır.

 • Tahtakurusu ilaçlanması, zor ve meşakkatli olduğu kadar pahalı da bir ilaçlama türüdür. Maddi durumunuz uygun olmadığı zamanlarda sizde ferdi olarak, amatör ilaçlama yöntemleri ile tahtakurusu ilaçlaması yapabilirsiniz.
 • Öncelikle ilk yapmanız gereken, tahtakurusu için etkili olan ilacı temin etmek olacaktır. Tahtakurusu ilacının, temini sonrasında iyi bir ilaçlama pompasına ihtiyacınız olacaktır. Bu ilacın ve pompanın temini sonrasında ilaçlama esnasında sizlere zarar vermemesi için, daha önce kullanan kişilerin yorumlarından faydalanarak en uygun ilacı temin etmeniz olacaktır.
 • Yatağınınız altına, etrafına ve yatağın yanındaki süpürgeliklere püskürtün. Dolap içi ve çekmecelerin yan ve alt bölümlerine püskürtülmelidir. Gerekirse çekmecelerde bulunan giysiler çıkarılmalı ve güzel bir şekilde yıkanmalıdır.
 • Mobilya dolaplarının, kapı iç ve çerçeve kısımlarına püskürtün.
 • Üst ve alt çekmecelerin dikişlerine püskürtün. Şifonyerlerin yere değdiği noktalara püskürtün.
 • Yatağın tabana dokunduğu noktalara, sandalyelere ve altlarına püskürtün.
 • Bütün süpürgeliklere, yatakların ve mobilyaların altına, yatak çerçevelerine ve yatak başlıklarının arkasına, püskürtün.
 • Bulaşma görülen yatak örtüleri işlemden geçirilmemeli, ağzı kapalı torbalara konularak yüksek sıcaklıkta yıkanmak üzere alınmalıdır.

Kimyasal Kullanmadan Tahtakurusundan Kurtulabilir miyiz?

Sanal ortamda ki bazı yazılarda, kimyasal ilaç kullanılmadan yapılan tahtakurusu ile mücadele metotlarından biri de, tahtakurusu görülen ya da tespit edilen odada bulunan, yatak ve baza baş kısımlarına elektrikli ısıtıcılar yakınlaştırılarak, ısıtıcılar ile 6 saat boyunca 100 derece sıcaklık sağlayarak tüm tahtakurusu zararlılarının öldürülmesidir.

Böyle bir uygulama yapacaksanız, odanın hemen dışında dolu büyük bir yangın tüpü ile beklemek zorunda kalacaksınız. Aksi halde Nasrettin Hocanın pire için yorgan yakmak deyimi gerçek olacaktır.

Kimyasal ilaçların kullanıldığı, yatak böcekleri kontrolüne bir alternatif olarak, bakım evi ve hastane gibi kimyasalların risk oluşturacağı alanlarda, buharlı pişirici kullanması yöntemidir. Bu sayede alanda bulunan bakteri, mikrop ve virüs gibi alerjenlerden de kurtulmuş olunur. Muğla böcek İlaçlama şirketimiz ile profesyonel hizmet alarak, bu tür haşerelerden kurtulabilirsiniz.

Menteşe Böcek İlaçlama, Menteşe Restoran ilaçlama, Menteşe Kafe ilaçlama, Menteşe İşyeri ilaçlaması, Menteşe Tahtakurusu ilaçlama, Menteşe Karınca ilaçlama, Menteşe Böcek ilaçlama, Menteşe Fare ilaçlama, Menteşe Sivrisinek İlaçlama, Menteşe Pire ilaçlama National Turkey ilaçlama Çevre Sağlığı Hizmetleri olarak, 7 gün 24 saat 0252 612 33 23 numaralı telefondan keşif ve randevu talebi oluşturabilirsiniz.

Korona virüs Sertifikası, Muğla Böcek İlaçlama, Muğla Restoran ilaçlama, Muğla Kafe ilaçlama, Muğla İşyeri ilaçlaması, Muğla Tahtakurusu ilaçlama, Muğla Karınca ilaçlama, Muğla Böcek ilaçlama, Muğla Fare ilaçlama, Muğla Sivrisinek İlaçlama, Muğla Pire ilaçlama ve diğer ilaçlama konularında 0252 612 33 23 numaralı telefonlardan 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

Ayrıca iletişim formumuzu doldurarak da bize ulaşabilirsiniz

Süleyman Demirel Bulv. İlba İş Merk. No:45/102 48300 Fethiye MUĞLA

(0252) 612 33 23

info@nationalturkey.com.tr

Bize Yazın

 Güvenlik Kodu