(0252) 612 33 23 info@nationalturkey.com.tr

Konut Çözümleri

Konut Çözümleri

Haşere Kontrol hizmetleri konusunda, sektörümüzün en büyük sıkıntısını maalesef konut ilaçlamaları oluşturmaktadır. İnsan sağlığı hiçe sayılarak bilinçsizce yapılan ve sadece ticari amaç güderek çalışan birçok ruhsatsız firmanın bulunması ve bu tarz firmaların bastırdıkları el broşürleri ileapartman girişlerine ve çöp konteynırlarının üzerine yapıştırdıkları ilanlarla insanlarımıza ulaşmaları sebebiyle vatandaşlarımız, kendilerinin ve sevdiklerinin hayatlarını tehlikeye atmaktadırlar. 
Bu konuda yapılması gereken; ilaçlama hizmetini alacağınız firmanın yeterlilik ve kalite belgelerini ve hizmeti verecek olan kişilerin konu hakkında eğitim aldıklarını sorgulamanızdır.

 

Biz, National-Turkey olarak haşere kontrol yönetimini WHO (Dünya Sağlık Teşkilatı) ve Sağlık bakanlığının izni olan insan sağlığını tehdit etmeyen, kokusuz, lekesiz, iz bırakmayan kimyasallar ile eğitimli servis teknisyenlerimizin uygulamaları ile yapmaktayız. 
Konutlar da yapılan uygulamalarda en önemli husus kullanılacak kimyasalın insan sağlığına zarar vermeyen ancak haşerelere karşı etkili olan grubun seçimidir. Evlerimizin çoğunlukla mutfak, banyo, tuvalet vb ıslak zeminlerin olduğu kısımlar ile kazan dairesi, tavan aralığı ve balkon benzeri bölgelerinde barınırlar. Servis Teknisyeni uygulama öncesinde detaylı bir inceleme yaparak haşerelerin yuvalarını tespite yönelik gözlem yapar. Bu tespit sonrasında uygulanacak yöntemi belirleyerek faaliyete geçer. 
Konutlarda yapılan uygulamalarda en çok tercih edilen JEL YÖNTEMİ’dir. Haşerelerin yuvaları ve çevresine 1-3 gr büyüklüğünde kürecikler şeklinde fixe edilen jel içinde çekici maddeler bulunmakta ve haşereler bu sayede jeli tüketmeleri sonucunda ölüm meydana gelmektedir. Jel uygulamasının yanında haşere barınağı ihtimali olan bölgelere kokusuz ve leke bırakmayan 20-30 gün etkili likit ilaç ile önlem amacıyla uygulama yapılır

 

Konut içinde kemirgen aktivitesine karşı Glueboard veya Mekanik Kapanyöntemleri kullanılır. Bahçesi olan veya açık arazide bulunan konutların çevresine istasyonlar kurularak rodentisitler mücadele edilir. Bu yöntemde kullanılan istasyonlar özel kilitli sisteme sahip olup küçük çocukların ve evcil hayvanların ulaşamayacağı bir biçimde tasarlanmıştır. Servis Teknisyeniuygulamalar sonrasında yapılan çalışmaları beyan eden ve kayıt altına alınmasını sağlayan Kontrol ve Uygulama Raporu ile Teknik Servis Raporu hazırlar. Bu raporlama sistemi sayesinde yapılan uygulamaların seyri takip edilerek problemleriniz daha sistemli bir çözüme kavuşur.

Süleyman Demirel Bulv. İlba İş Merk. No:45/102 48300 Fethiye MUĞLA

(0252) 612 33 23

info@nationalturkey.com.tr

Bize Yazın

 Güvenlik Kodu