(0252) 612 33 23 info@nationalturkey.com.tr

Göcek Böcek İlaçlama

Göcek Böcek İlaçlama

Muğla ilinin Fethiye ilçesinde bulunan Göcek, körfez bölgesine yakın olan ve tatil yapmak için çokça tercih edilen güzel ve şirin bir yerleşim yeridir. Muğla ili sınırları içerisinde olan bu güzel tatil yerine hem yerli turistler, hem de yabancı turistler rağbet gösterdiğinden özellikle yaz aylarında nüfusu oldukça yoğunlaşmaktadır.

Denizi, deniz kıyıları, koyları, adaları ve yat turizmine olan elverişliliği sebepleri ile bölgeye tatil amaçlı gelmek isteyenlerin gözdesi niteliğindedir.

  

Muğla ilinin yaz ayları dışında ki mevsimler hava sıcaklarının diğer yerlere göre daha yüksek olması bu tatil bölgesine ziyaretçi sayısının artmasını sağlıyor. Göcek, yaz ayları dışında sonbahar ve ilkbahar aylarında da ziyaretçilerin keyifli bir tatil yapmasına olanak sağlıyor.

Göcek Böcek İlaçlama

Muğla’nın en gözde ilçelerinden biri olan Fethiye ilçesine bağlı Göcek bölgesinin nüfusu 2020 yılında 6.927 olarak tespit edilmiştir. Bu rakam yaz aylarında 6-7 kat artmaktadır. Küçük ve şirin bir tatil beldesi olan Göcek nüfusunun bu denli artmasıyla elbette, özellikle taşınmalar, sevk ve nakil ile bulaşan, Alman hamamböcekleri, tahtakurusu, bit, pire gibi haşerelerden dolayı şikâyetler artmaktadır. Ayrıca Göcek bölgesinde genellikle ormanlık ve kayalık arazilerin çok olması, akrep gibi sarı kız örümceği gibi insanlara büyük zararlar verebilen canlılara da sıklıkla rastlanmaktadır.

Göcek Böcek İlaçlama, Fumigasyon, Dezenfeksiyon Hizmetleri olarak Süleyman Demirel Bulvarı İlba İş Merkezi No:45 D:21 Fethiye/MUĞLA adresinde, ticari hayatımıza devam ederek, kendi sorumluluğumuz olan ilaçlama ve diğer hizmetlerini yürütmekteyiz.

Göcek mahallemizde en çok görülen haşere türü olan Alman hamamböceği ve tahtakurusu böcekleri, yat ya da teknelere sürekli getirilen eşya veya malzemelerden, ikinci el olarak satın alınan kanepe, koltuk, yatak, baza buzdolabı, bulaşık makinesi gibi kullanma amaçlı, eşyalarda var olan haşerelerden kaynaklandığı gözlenmektedir.

Alman Hamam Böceği

Bu böcek türleri, hızlı bir şekilde evin tüm alanlarına yayılan ve mücadelesi en zor olan hamamböceği türüdür. Bu böcek kalorifer böceği ismi ile bilinmektedir. Bu böcek ve ilaçlaması hakkında sizlere bilgilendirme yapmaya devam edeceğiz. Göcek İlaçlama hizmetlerimiz için bilgi almak üzere bize ulaşabilirsiniz.

Alman Hamamböceği veya Kalorifer Böcekleri Yaşam Yerleri Nerelerdir, Nerelerde Yaşarlar?

 1. Buzdolaplarının digital derece gösterge içlerinde, motor kısımlarında, kapı içi fitil boşluklarında,
 2. Elektrikli sobaların arkalarında ki sıcak yerlerde, arka kapak iç kısımlarında,
 3. Tost makinelerin ve Mikrodalgaların, ısıtıcılarının arkalarında ya da alt kısımlarında,
 4. Masa tezgâhlarının arkasındaki veya altındaki boşluklarda,
 5. Lavaboların altında ve arkasında,
 6. Köşeler, çatlaklar ve yarıkların içinde,
 7. Elektrik prizleri, doğalgaz sensör cihazlarının iç kısımlarında,
 8. Yat veya teknelerin, mutfak dolap içlerinde ya da arkalarında, menteşe yuvalarında,
 9. Ofis telefonlarının iç kısmında, geri dönüşüm kutularında,
 10. Meyve ve sebzelerin plastik çekmeceli dolaplarında, et kıyma makinelerinin iç kısımlarında,
 11. Soğan parçalama makineleri ve blender gibi cihazların iç kısımları yaşam, üreme ve barınma alanlarıdır.

Yaşam Alanlarımızda, Evlerimizde, Mutfağımızda, İşyerlerimizde, Ofislerimizde Kalorifer Böceği Olmasını Engellemek İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz.

 • İşyerlerinde, mesai bitiminden hemen önce, ertesi güne bırakmayacak şekilde, iş yerinde bulunan tüm çöp kovalarını, boşaltmalıyız.
 • Evlerimizde ise, akşam yemeği hazırlıklarından hemen sonra, sabaha kalmayacak şekilde geceden, çöplerimizi evden uzaklaştırmalıyız. Aksi halde gece boyunca, çöpte kalacak olan atıklar, hamamböcekleri için, çekim kaynağı olacak ve evinizin ya da iş yerinizin bazı bölümlerine yuva yaparak çoğalmaya başlayacaklardır.
 • Çöp kovalarımızı mümkün olduğunca, çöp poşeti takarak kullanmaya özen gösterelim, çöp poşeti olsa dahi, çöpten akan sıvı atıkların, çöp kovasında sızması olasılığını göz önüne alarak, çöp kovalarının, düzenli olarak klor bazlı deterjanlar ile temizliğini yapmalıyız.
 • Alman hamamböcekleri, geceleri, karanlıkta, yaklaşık 4 km yol kateder ve 8 katlı bir apartmanın tüm dairelerinin mutfaklarını bir gecede ziyaret edebilir. Beslenebileceği gıda artığı bulunduğu daireyi yuva yapmak için tercih edebilir.
 • Tüm kuru gıdalarınızı kavanoz ve plastik kapların içinde bulundurmaya özen gösterin ve ağız kısımlarını kapalı olduğundan emin olun.
 • Özellikle bulaşık makineleriniz, sıcak ortam ve gıda artıkları bulundurduğundan, kalorifer böceklerinin en sevdiği tercih ettiği yerlerdir. Bir anlığına kendinize şöyle sormalısınız; bende çok güzel gıdaların olduğu ve sımsıcak olan bir ev istemez miyim?
 • Tüm mutfak aletleri (fırınlar, buzdolapları, mikrodalgalar, ekmek kızartma makineleri ve sobalar) yiyecek ve yağ kalıntısı içermeyecek şekilde temizlenmeli ve temiz tutulmalıdır.
 • Tüm evcil hayvan yiyeceklerini açıkta bırakmayın. Evcil hayvan mamaları, çeşitli tatlandırıcılar ve protein açısından yüksek katkı maddeleri ilave edilerek üretilmektedir. Bu katkı maddeleri, evcil hayvanlarınız ile birlikte hem kemirgenlere hem de hamamböceklerine cezbedici olmaktadırlar.
 • Açıkta yiyecek bırakılmaması ya da unutulmaması da çok önemlidir.
 • Yiyeceklerin yere dökülen parçacıklarını veya kırıntılarını süpürmelisiniz. Çünkü geceleri aktif olan hamamböcekleri için kolay bir şekilde yemek ihtiyacını karşılamamış olursunuz.
 • Kağıt poşetler ve karton kutulardan, boş meşrubat şişelerinden kurtulun ki, barınma alanları olmasın.
 • Alman hamamböcekleri, insanların eşyaları, kutuları, paketleri ve valizleri ile evlere taşınma veya nakil yoluyla gelmektedirler. Olması gereken tek şey, bir yumurta kapsülü eve getirmek ve altı ay içinde bu böcekler tarafından istilaya uğrayacaksınız.
 • Herhangi bir Alman hamamböceğinden, arınma planına başlamadan önce, hijyen önlemlerini almak çok önemlidir. Bu hamam böcekleri sıcak, nem ve gıdanın bulunduğu yeri tercih eder. Bu açık kahverengi hamamböceklerine, genellikle mutfaklarda ve banyolarda rastlanılır.
 • Genellikle geceleri görülürler. Gün içinde bu tür hamamböceklerini görürseniz, önemli bir yoğunlukta istilanın habercisi olarak yorumlamak gerekir.
 • Bu hamam böcekleri, karabibere benzer dışkı bırakır. Evinizin ya da işyerinizin bu tür bir şeye rastlarsanız, dışkı yerini not almak yararlıdır. Ancak bu dışkılar, en kısa sürede elektrikli süpürge ile temizlenmesi gerekmektedir. Çünkü dışkıların üzerinde oluşan bakteriler, astım ve alerji gibi hastalıkları tetikleyebilir.

Göcek İlaçlama, emin olamadığınız durumlarda, böcek türlerinin tespit edilmesi, ilaçlanması ve benzer konularda diğer yazılarımızı da inceleyin.

Alman Hamamböcekleri Binaya Nasıl Giriyor?

Alman hamamböceği, bir bina içinde çok rahat bir şekilde hareket edebilir. Bu hamam böcekleri elektrik kablo kanalları gibi küçük açıklıklardan geçebilir, komşu bir apartman dairesine ve diğer komşu dairelere gidebilir.

Genellikle market poşetleri, bakkaliye malzemeleri, kartonlar, el çantaları ve valizlerle evlere getirilirler. Bu sebeple eve getirdiğiniz her tür eşyayı mutlaka kontrol etmelisiniz. Alman hamam böcekleri, kovucu bir böcek ilaçlama uygulamasından sonra, bir bölgeden diğerine kaçarak dağılabilir. Alman hamam böceği mücadelesinde, herhangi bir yayılmaya neden olmamak için, kovucu özellikte olmayan böcek ilaçlarının kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Göcek İlaçlama hizmetlerimiz hakkında lütfen bizlere ulaşın.

Göcek İlaçlama Hizmetlerimiz Nelerdir?

 • ⦁ Göcek Ev İlaçlaması
 • ⦁ Göcek Villa İlaçlaması
 • ⦁ Göcek Otel İlaçlaması
 • ⦁ Göcek Bar İlaçlaması
 • ⦁ Göcek Restaurant İlaçlaması
 • ⦁ Göcek Bahçe Zararlılarına Karşı İlaçlama
 • ⦁ Göcek Beach-Göcek Plaj İlaçlama
 • ⦁ Göcek Liman İlaçlama
 • ⦁ Göcek Tekne- Yat İlaçlama
 • ⦁ Göcek Sivrisinek İlaçlama
 • ⦁ Göcek Böcek İlaçlama
 • ⦁ Göcek Karınca İlaçlama
 • ⦁ Göcek Fare İlaçlama

Göcek Otel Fare İlaçlama
Göcek Otellerinde, kemirgen ve fare mücadelesi için ilaçlama hizmeti vermekte olduğumuz işletmelerin, kemirgen açısından riskli noktaların tespitinden sonra, işletmenin dış alanlarına kemirgen ve farelerin giriş yapabileceği kritik alanlara, kemirgen yemleme gözlem istasyonları, fare kapanları, fare gözlem monitörleri yerleştirilerek, 15 günde 1 olacak şekilde yani her ay en az 2 periyot olarak, bu ekipmanların içerisinde bulunan rodentisitlerin kontrolleri yapılmaktadır.

Fare tarafından tüketilen ya da yenme tespit edilen gözlem monitörü var ise bu monitördeki yemin yerine yenileri takılarak değişimi yapılır. Yem değişimi yapıldıktan sonra ise fare gözlem monitörüne, fare veya kemirgenin nereden gelmiş olduğu veya yakınında kemirgen yuvalanması olup olmadığının gözlemi yapılır, eğer kemirgen yuvası tespit edilirse, bu yuvanın yeri not alınır ve kontrollü olarak yuva yemlemesi gerçekleştirilir.

Bu yuva yemlemesinde, yuvaya bırakılan fare zehirlerinin başka memeli canlılar tarafından yenmeyecek ya da temas edilmeyecek şekilde yuva yemlenmelidir. Dikkat edilmediği hallerde, kemirgen dışındaki diğer canlıların ölümüne sebep olabilirsiniz. Yuva yemleme işleminin eğitimini almış, uzman ilaçlama personeli tarafından yapılması, kazalara engel olabilmek için zorunluluktur.

Göcek mahallesinde ilaçlama hizmetleri olarak, uyguladığımız otel ve konaklama tesislerindeki yemek üretim alanları, mutfak, hammadde depolama yerlerinde canlı yakalama veya canlı gözlem ekipmanı ile, kemirgen mücadelesi yapılması gereklidir.

Gıda depolama alanları ve yemek üretim alanlarında kemirgen yemleme gözlem istasyonları, salata malzemelerinin, meyvelerinin, hazırlanan yemek veya hammaddelerin veya pasta, unlu mamullerin içerisine düşme ihtimali olduğundan, işletmede gıda güvenliği açısından risk oluşturacağından kullanımı uygun değildir.

Ekipmanların üst kısmı şeffaf plastikten yapılmış olduğundan içerisindeki zararlının var olup olmadığı görülmesini kolaylaştırmaktadır.

Göcek Tekne-Yat İlaçlama
Haşereler her hangi bir nedenle ortaya çıkabilir. Bu konuya haşere ya da böceklerin deniz taşıtları, tekne, yat ve gemiler sayesinde bir ülkeden diğer bir ülkeye hareket edebilmeleri açısından da bakılabilinir. Yani ticaretin ya da seyahatlerin etkisi ile ister istemez böceklerin farklı ülkelere giriş çıkışları sağlanmış olur.

Bu durumdan dolayı da salgın hastalıklara ya da büyük zararlara sebep olabilecek böcek ya da haşere istilalarına karşı hem sağlık hem de maddi açıdan alınması gereken önlemler dikkat çeker. Bu önlemler arasında özellikle Göcek Tekne -Yat İlaçlama uygulamaları kendini gösterir.

Böcek veya haşerelerin seyir halinde olmalarından çok, bununla birlikte kemirgen canlıların bazı yaşam tehditlerinden dolayı böcek ilaçlama zorunluluğundan bahsedebiliriz. Gerek tahta veya ağaç kurtları gerek kemirgenler gerekse hamamböcekleri gibi farklı türden canlılar her anlamda insan sağlığına, mobilyalara ve etraftaki eşyalara zarar verebilirler.

Bu durumda da eğer kemirgen ya da haşerelerin teknede oldukları düşünülürse günden güne tekne veya yatların kullanılamaz hale gelmesi kaçınılmaz olacaktır. Teknelerin kuytu köşe noktalarında çok daha fazla görülen, bu böcekler için tekne ilaçlamaları profesyonel bir şekilde yapılmak zorundadır.

Göcek Tekne-Yat İlaçlama uygulamalarında, National Turkey profesyonelleri haşere türü tespiti üzerine, doğru uygulama yöntemi tercihinde bulunur ve Sağlık Bakanlığından Onaylı Biyosidal Ürünleri kullanarak ortamı haşerelerden arındırarak, işlemi sonlandırır.

Fethiye Böcek ilaçlama ve Göcek böcek ilaçlama şirketi olan National Turkey böcek ilaçlama Çevre Sağlığı Hizmetleri olarak, 7 gün 24 saat 0252 612 33 23 telefon numarası üzerinden randevu ve keşif talebinde bulunabilirsiniz.

  

Korona virüs Dezenfeksiyon Sertifikası, Haşereler için ilaçlama sertifikası, Restoran ilaçlama, Cafe ilaçlama, Lokanta ilaçlama, Tekne ilaçlama, Yat ilaçlama, Ofis ilaçlama ve İşyeri ilaçlaması ya da diğer ilaçlama konularında 0252 612 33 23 numaralı telefonlardan 7 gün 24 saat bize ulaşabilirsiniz.
Ayrıca iletişim bölümünden formu doldurarak da bize ulaşmanız mümkün.

Süleyman Demirel Bulv. İlba İş Merk. No:45/102 48300 Fethiye MUĞLA

(0252) 612 33 23

info@nationalturkey.com.tr

Bize Yazın

 Güvenlik Kodu