(0252) 612 33 23 info@nationalturkey.com.tr

Fethiye Böcek İlaçlama

Fethiye Böcek İlaçlama

Muğla’nın 13 ilçesi arasında en geniş yüz ölçümüne ve yaklaşık 150 bin nüfus ile diğer ilçelere göre en fazla nüfusa sahip büyük ilçelerden biridir.

Denize kıyısı olması, huzurlu bir coğrafyaya sahip olması ve diğer illerimizden sürekli göç alması nüfus artışında etkili olduğunu söylemek mümkün. Metropollerin karmaşasından uzaklaşarak daha yeşillikler arasında ve sakin bir yaşam sürdürmeyi planlayanların en gözde yerlerinden birisidir Fethiye.

1424 yılında Osmanlı topraklarında bulunduğu dönemlerde Meğri adıyla anılmış ve bugünkü ismini 1934 yılında Şehit Pilot Fethi Bey’e borçludur. İlçeye verilen en eski adı Makri’dir. ‘Uzak Diyar’ anlamına gelen bu isim eskiden bu bölgede yaşayan Rumlardan geldiği bilinmektedir.

Mavinin her tonu ve turkuaz rengiyle gönülleri çelen Fethiye’nin deniz kıyıları, Akdeniz ikliminin hâkim oluşu ile her mevsim ve her ay farklı bir görünüme sahip oluşu hem yerli turist hem de yabancı turistlerin doludizgin ziyaret ettiği uğrak yeridir.

Fethiye denilince akıllara turkuaz görüntüsü ile Ölüdeniz, Rumlardan kalma evleri ile Kayaköy, üzümünün lezzeti ve şarabının tadı ile bilinen Yeşil Üzümlü semtleri gelmektedir. Mavinin yeşile karıştığı Fethiye’nin denizlerinde yüzerken ayrı ve tarihi dokusundan alacağınız koku ayrı ve bambaşka olacağına sizde kanaat getireceksiniz…

  

National Turkey İlaçlama Şirketi ikamet adresi, Fethiye ilçe belediyesinin İnönü Bulvarı üzerinde bulunmaktadır. Fethiye ilaçlama ve dezenfeksiyon konularında, 20 yılı aşkın tecrübemiz ile, her semt ve mahalledeki ilaçlama sorunlarını deneyimleyerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu sayede bilgi birikimi ve deneyimimiz ile hızlı, yenilikçi ve garantili çözümler sunuyoruz.

Fethiye’de Mart ayının başlarında bile bazı çöp konteyner üzerinde, sokaklarda karasinek ve hamamböceklerinin görülmesi, 2021 yılının haşere ve böceklerin yoğun olacağının bir göstergesi olarak kabul ediyoruz.

Böcek ilaçlama sektörüne başladığımız 2001 yılı başlarında, karafatma türü hamamböceği ve karasinek gibi böcekler Mayıs ayının sonlarına doğru görülmeye başlanırdı ve Haziran sonuna kadar yoğun bir villa ilaçlama, apartman ilaçlama, ev ilaçlama, böcek ilaçlama, site ilaçlama, restoran ve kafe ilaçlama hizmetleri yapılırdı.

Globalleşen dünyamızda küresel mevsim değişiklerinden dolayı, 2020 yılı Aralık ayına kadar, böcek ilaçlama firmamız tarafından periyodik veya rutin ilaçlama ile hizmet vermekte olduğumuz işletmelerimize, karasineklere karşı, feromon etkili tuzak ve ilaçlarımızla, karasinek mücadelesini sürdürmeye devam ettik.

Artan Karasinek Popülasyonu
Fethiye ilçesine bağlı, Taşyaka, Tuzla, Günlükbaşı, Akarca, Çalış, Pazaryeri ve Patlangıç gibi semtlerimizde periyodik ilaçlama için gittiğimiz işletmelerimizde bulunan EFK olarak isimlendirilen, UV lambalı ve yapışkan levhalı elektrikli sinek yakalama cihazlarının üzerinde bulunan yapışkan levhalarda mevsim normallerinin çok üzerinde, karasinek aktivitesi olduğunun tespiti, sorumlu ziraat mühendisi arkadaşlarımız tarafından gözlemlenmiş ve tutanak altına alınmıştır.

Karasinekler için en etkili ilaçlama şekli, karasinekleri cinsel feromon çekiciler ve cezbedici gıda kullanılarak, alanda bulunan karasinekler feromonun cezbedici kokusuna gelip, içerisinde bulunan aktif maddeler ile teması ettirilerek, ölmelerini sağlanmaktadır.

Karasinek için kullanılan ilaçlar, yurt dışından ithal edildiği için ve böcek, haşere, karafatma, kakalak türü ilaçlara göre, çok daha pahalı olduğundan dolayı, uçan haşere ve karasinek ilaçlama uygulama ücretleri de, diğer konut ilaçlama, villa ilaçlama, ev ilaçlama ve apartman ilaçlama, ücretlerine göre değişkenlik göstermektedir. Fethiye ilaçlama hizmetlerimiz için lütfen bize ulaşın.

Bugünlerde İzmir merkezli ilaç üreten firmalar tarafından çok etkili, karasinek tuzakları üretilmekte olup, bu tür tuzaklar, Sağlık Bakanlığı Aktif madde ürün içermeyen ürünler grubundan ruhsatlandırılmışlardır. Fethiye ilaçlama hizmeti arayışında iseniz, garantili ve hızlı böcek ilaçlama için lütfen bizi arayın.

Günümüz piyasasında 2 tür karasinek yakalama tuzağı bulunmaktadır. Bu iki türün biri organik ürünlerden yararlanılarak su ile karıştırılan, diğeri ise organik ürünlerden yararlanılarak susuz kuru olarak çalışan, karasinek yakalama tuzaklarıdır. Bu iki ürünü incelememiz gerekirse;

Su ilavesi ile Çalışan Karasinek Yakalama Tuzağı
Bu tür ürünler karasinek mücadelesinde, içerisinde kimyasal ürün bulundurmayan bu karasinek tuzakları yaklaşık 100 m2’lik bir alanda, karasinekler için etkili ve güçlü çekim bir oluşturmaktadır. Alanda bulunan karasinekleri, içerisinde bulunan organik materyallerden oluşan özel formulasyonun, su ile karışması sonrasında cezbedici koku oluşturarak içine çeker. Bu sayede sineklerin üremesi ve ortamda dolaşıp verdikleri rahatsızlık engellenmiş olur.

Özellikle küçükbaş ve büyükbaş hayvancığın yapıldığı, tesis ve ahırlarda, kesimhanelerinde, yem fabrikalarında, et gıda işletmelerinde, süt üretim tesislerinde karasinek, sağlık açısından büyük risk oluşturmakla birlikte, maddi zararların oluşabileceği risklere de neden olmaktadır.

Besi hayvan üretimi ve süt işletme tesislerinde, mahsul veya ürünlerde verimin düşmesine neden olur. Karasinekler, süt üretim tesislerinde çalışan personele ve yetiştirilen hayvanlara verdiği rahatsızlıktan dolayı, hem iş gücünde hem de süt üretiminde düşüşler görülebilmektedir.

Karasinekler üzerinde taşıdığı mikroplardan dolayı, hastalık etmenlerinin bulaşma riskini oldukça artırır. Gıda ürünlerinin üzerlerine konarak tiksinti yaratarak bile ekonomik açıdan kayıplara neden olabilirler.

Sulu sistem ile çalışan karasinek yakalama tuzakları, kimyasal madde ya da pestisit içermezler. Sinek tuzaklarının içerisine konulan toz formülasyon tamamen doğal olup, karasinekleri cezbedip içine çeken bir karışımdır.

Karasinekler bu tuzakların içine çekilip hapsoldukları için ölürler. Karasinek tuzağı güneş ışıklarının, içerisindeki organik materyalin, ısı ile kızışıp dışarı koku çıkarması ile karasineği cezbedip içine çekmesi sistemiyle çalışır. Karasinek yakalama tuzağı içeriğinde azot, mikro element ve vitaminlerin yanın da ana madde olarak bir organik materyal içermektedir.

Bu tip ürünü kendiniz yapmak ya da satın almak istiyorsanız, sizlere yardımcı olacaktır.

Bizlere 0252 612 33 23 numaralı telefondan 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

Kuru Sistem Sinek Yakalama Tuzağı
Çalışma şekli diğerine göre çok farklıdır. Kuru sistem ile çalışan organik karasinek yakalama tuzağı, tel kafese organik feromon cezbedici materyal yerleştirilerek, karasineklerin çekilmesi sağlanır.

İçerisinde su olmadığından fermantasyon gerçekleşmez ve, dışarıya koku vermezler. Bu nedenden dolayı kullanımı, su ile çalışan sinek yakalama tuzaklarından çok daha kolaydır.

Etrafına pis koku yaymadığından rahatsızlık vermez. İçerisindeki ölmüş sinekler iç hunisi ters düz edilerek pratik bir şekilde alt boşaltma yerinden temizlenerek yıkanır, yeni materyal konularak ve iç hunisi ilk haline getirilerek tel kafes tekrar kullanımına devam edebilirsiniz.

Kuru sistem karasinek yakalama tuzaklarını, kış mevsimi gibi kullanılmadığı zamanlarda iyi koşullarda saklayabilirseniz, 2 veya 3 yıl kadar kullanabilirsiniz. Bu tip tuzak içerisinde karasinekler için, cezbedici olarak balık, elma, karpuz ve doğal diğer materyaller yem olarak bulunmaktadır.

Kuru tip karasinek yakalama tuzağının, görevi son bulduktan sonra imha edilmediği için, diğer sulu sistemi ile çalışan karasinek yakalama tuzaklarına göre daha az maliyetli ve pratik kullanışlıdır.

National Turkey İlaçlama profesyonelleri, 0252 612 33 23 numaralı telefondan 7 gün 24 saat sizlere yardımcı olacaktır.

Fethiye ilçesinde, en çok görülen ve sıkıntı yaşanan haşere türü ise, Amerikan hamamböceğidir. Toplum içinde bu böcek türü Kakalak, Karafatma ve Hamamböceği olarak da, adlandırılmaktadır. Amerikan hamamböceği, Fethiye ilçesine bağlı alt yapı atık sistemi olan kanalizasyonlarında sıkıntı yaşanan ve denize yakın mahalle, semt ve alanlarda yaşayan apartman sakinlerinin kabusudur.

Bu tür hamamböcekleri, tırtıllı ve testere şeklinde ki çıkıntılı ayakları sayesinde düz duvara bile tırmanabilen bir yetiye sahiptir. Amerikan hamamböceklerinin, sırtında gövdeleri boyunda bir çift kanat bulunur ve bu sayede yüksek bir noktadan kuş gibi süzülebilirler.

Bir ev ya da apartman çatısından diğer apartman çatısına rahatlıkla geçiş sağlayabilirler. Apartman çatılarından, havalandırma boşluklarına girip, bu alanlara yuva yaparak yumurtalarını bırakarak, haşere populasyonunun artmasına ve apartman sakinlerinin sıkıntı yaşamasına sebep olurlar.

Apartman tuvalet havalandırma boşluklarında, yuvalanıp üremeye başlayan Amerikan hamamböcekleri, daire tuvaletlerinin pis su boruları üzerinden, dairelerin içindeki tuvaletlerine girip lavabo altı, duşa kabin altı, alçıpan ya da tavan arasında tekrar yuvalanırlar. Bu durum müşterilerimizin bazı sessiz gecelerde yürüme sesleri duymaları şeklinde kendini gösterebilir.

Taşyaka, Tuzla, Babataşı, Akarca, Çalış, Karagözler, Paspatur, Pazaryeri, Patlangıç ve Göcek gibi Fethiye ilçesine bağlı semt ve mahaller en çok hamamböceği aktivitesi görülen yaşam alanları olarak sıralanabilir.

Fethiye ilçesinin kendi sorumluluk alanında bulunan semt, mahalle ve sokaklarındaki, haşere mücadele ve önleme hizmetleri Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı Çevre Sağlığı birimleri ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından, yaz ayların da çalıştırılan ilaçlama personelleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

Amerikan hamamböcekleri kanalizasyonların su görmeyen duvar çeperlerinde ve pis su atıklarının olduğu rögarlar da yaşayıp, üremelerini bu ortamlarda sürdürürler.

Amerikan hamamböceklerinin ortalama yaşam süresi, sıcaklıklara bağlı olarak 6 ile 12 ay arasında değiştiği bilinmektedir. Üremesinin en güçlü olduğu ve yumurtalarının en çabuk açıldığı zaman dilimi, Mayıs ve Haziran aylarıdır.

Mayıs ve Haziran aylarında amerikan hamamböceği türünün bulunduğu yerlerde, çevre sağlığı ve Büyükşehir belediyesi birimleri tarafından Fethiye ilçesinin semt, sokak ve mahalle aralarında bulunan rögar kapakları kaldırılarak, amerikan hamamböceklerinin yaşam alanlarına ilaçlama uygulamaları yapıldığı görülmektedir.

2021 yılı, Fethiye ilçesinde ev ilaçlama, villa ilaçlama, konut ilaçlama, apartman ilaçlama, pire ilaçlama, tahtakurusu ilaçlama, kuş biti ilaçlama, kene ilaçlama gibi ilaçlama fiyatlarını National Turkey ilaçlama profesyonellerine ulaşarak bilgi edinebilirsiniz.

Fethiye ilaçlama, uzun süreden beri uyguladığımız ev ilaçlaması, villa ilaçlaması ve toplu olarak uygulama yapılan apartman ilaçlamalarında, Sağlık Bakanlığından onaylı, halk sağlığı alanında uygulanmak üzere ruhsatlandırılmış, biyosidal ürünler ve kokulu ilaçlama ile kokusuz ilaçlama yapılmaktadır. Evlerin bütün köşe yüzeyleri, yürüyen haşerelere, karınca, kulağakaçan, hamamböceği türleri ve benzeri zararlılara karşı ilaçlama uygulamaları yapılmaktadır.

Mutfaklar da ise rezidüel ilaçlama ya da sprey ilaçlamaya ilave olarak, jel ilaçlama uygulamaları yapılmaktadır. Jel hamamböceği ilaçlaması, alman hamamböceklerinin gizlendiği, dolaplardaki menteşe kısımlarına, barındığı ve ürediği sıcak, korunaklı ve karanlık noktalara jel hamamböceği yem ilaçlama uygulaması yapmaktayız.

Fethiye İlaçlama Hizmetlerimiz Nelerdir?

 1. • Fethiye Ev İlaçlaması
 2. • Fethiye Villa İlaçlaması
 3. • Fethiye Otel Fare İlaçlaması
 4. • Fethiye Bar İlaçlaması
 5. • Fethiye Restaurant İlaçlaması
 6. • Fethiye Bahçe Zararlılarına Karşı İlaçlama
 7. • Fethiye Beach-Göcek Plaj İlaçlama
 8. • Fethiye Liman İlaçlama
 9. • Fethiye Marina-Tekne İlaçlama
 10. • Fethiye Sivrisinek İlaçlama
 11. • Fethiye Böcek İlaçlama
 12. • Fethiye Karınca İlaçlama
 13. • Fethiye Fare İlaçlama

Fethiye Otel Fare İlaçlama
Fethiye Otellerinde, kemirgen ve fare mücadelesi için ilaçlama hizmeti vermekte olduğumuz işletmelerin, kemirgen açısından riskli noktaların tespitinden sonra, işletmenin dış alanlarına kemirgen ve farelerin giriş yapabileceği kritik alanlara, kemirgen yemleme gözlem istasyonları, fare kapanları, fare gözlem monitörleri yerleştirilerek, 15 günde 1 olacak şekilde yani her ay en az 2 periyot olarak, bu ekipmanların içerisinde bulunan rodentisitlerin kontrolleri yapılmaktadır.

Fare tarafından tüketilen ya da yenme tespit edilen gözlem monitörü var ise bu monitördeki yemin yerine yenileri takılarak değişimi yapılır. Yem değişimi yapıldıktan sonra ise fare gözlem monitörüne, fare veya kemirgenin nereden gelmiş olduğu veya yakınında kemirgen yuvalanması olup olmadığının gözlemi yapılır, eğer kemirgen yuvası tespit edilirse, bu yuvanın yeri not alınır ve kontrollü olarak yuva yemlemesi gerçekleştirilir.

Bu yuva yemlemesinde, yuvaya bırakılan fare zehirlerinin başka memeli canlılar tarafından yenmeyecek ya da temas edilmeyecek şekilde yuva yemlenmelidir. Dikkat edilmediği hallerde, kemirgen dışındaki diğer canlıların ölümüne sebep olabilirsiniz. Yuva yemleme işleminin eğitimini almış, uzman ilaçlama personeli tarafından yapılması, kazalara engel olabilmek için zorunluluktur.

Fethiye ilçesinde ilaçlama hizmetleri olarak, uyguladığımız otel ve konaklama tesislerindeki yemek üretim alanları, mutfak, hammadde depolama yerlerinde canlı yakalama veya canlı gözlem ekipmanı ile, kemirgen mücadelesi yapılması gereklidir.

Gıda depolama alanları ve yemek üretim alanlarında kemirgen yemleme gözlem istasyonları, salata malzemelerinin, meyvelerinin, hazırlanan yemek veya hammaddelerin veya pasta, unlu mamullerin içerisine düşme ihtimali olduğundan, işletmede gıda güvenliği açısından risk oluşturacağından kullanımı uygun değildir.

Ekipmanların üst kısmı şeffaf plastikten yapılmış olduğundan içerisindeki zararlının var olup olmadığı görülmesini kolaylaştırmaktadır.

Fethiye Tekne-Yat İlaçlama
Haşereler her hangi bir nedenle ortaya çıkabilir. Bu konuya haşere ya da böceklerin deniz taşıtları, tekne, yat ve gemiler sayesinde bir ülkeden diğer bir ülkeye hareket edebilmeleri açısından da incelene bilinir. Yani ticaretin ya da seyahatlerin etkisi ile ister istemez böceklerin farklı ülkelere giriş çıkışları sağlanmış olur.

Bu durumdan dolayı da salgın hastalıklara ya da büyük zararlara sebep olabilecek böcek ya da haşere istilalarına karşı hem sağlık hem de maddi açıdan alınması gereken önlemler dikkat çeker. Bu önlemler arasında özellikle Fethiye Tekne -Yat İlaçlama uygulamaları kendini gösterir.

Böcek veya haşerelerin seyir halinde olmalarından çok, bununla birlikte kemirgen canlıların bazı yaşam tehditlerinden dolayı böcek ilaçlama zorunluluğundan bahsedebiliriz. Gerek tahta veya ağaç kurtları gerek kemirgenler gerekse de hamamböcekleri gibi farklı türden canlılar her anlamda insan sağlığına, mobilyalara ve etraftaki eşyalara zarar verebilirler.

Bu durumda da eğer kemirgen ya da haşerelerin teknede oldukları düşünülürse günden güne tekne veya yatların kullanılamaz hale gelmesi kaçınılmaz olacaktır. Teknelerin kuytu köşe noktalarında çok daha fazla görülen, bu böcekler için tekne ilaçlamaları profesyonel bir şekilde yapılmak zorundadır.

Fethiye Tekne-Yat İlaçlama uygulamalarında, National Turkey profesyonelleri haşere türü tespiti üzerine, doğru uygulama yöntemi tercihinde bulunur ve Sağlık Bakanlığından Onaylı Biyosidal Ürünleri kullanarak ortamı haşerelerden arındırarak, işlemi sonlandırır.

Fethiye ilaçlama ve böcek ilaçlama şirketi olan National Turkey böcek ilaçlama Çevre Sağlığı Hizmetleri olarak, 7 gün 24 saat 0252 612 33 23 telefon numarası üzerinden randevu ve keşif talebinde bulunabilirsiniz.

  

Korona virüs Dezenfeksiyon Sertifikası, Haşereler için ilaçlama sertifikası, Restoran ilaçlama, Cafe ilaçlama, Lokanta ilaçlama, Tekne ilaçlama, Yat ilaçlama, Ofis ilaçlama ve İşyeri ilaçlaması ya da diğer ilaçlama konularında 0252 612 33 23 numaralı telefonlardan 7 gün 24 saat bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca iletişim bölümünden formu doldurarak da bize ulaşmanız mümkün.

Süleyman Demirel Bulv. İlba İş Merk. No:45/102 48300 Fethiye MUĞLA

(0252) 612 33 23

info@nationalturkey.com.tr

Bize Yazın

 Güvenlik Kodu