(0252) 612 33 23 info@nationalturkey.com.tr

Dalaman Böcek İlaçlama

Dalaman Böcek İlaçlama

Muğla’nın en güzel ve yeşil ilçelerinden biri olan Dalaman’ın tarihi M.Ö. 2000 yılına kadar uzanmaktadır. Bölgede ilk yerleşik hayata geçenler Lukkalar olarak bilinir. Bu bölgede en büyük iz bırakan uygarlık olan Likyalılar ise M.Ö. 1600’lü yıllarda Dalaman ve çevresinde yaşamıştır ve Likyalılardan kalan tarihi dokusunu koruyan birçok eser bulunur. Bu nitelikleri ile tarih severlerin yakından takip ettiği Dalaman, doğası ve denizi ile de oldukça cezbedicidir.

Cumhuriyetin ilk döneminde Köyceğiz ilçesine bağlı bulunan Dalaman, 1983 senesinde Atakent Beldesi ile bir araya gelerek ilçe statüsüne sahip olmuştur. Uluslararası havalimanı, Coğrafi konumu ve uzun süren yaz sezonu ile her yıl yüz binlerce turistin sıkça ziyaret ettiği Dalaman’a bağlı 16 köy bulunmaktadır.

Ege Bölgesi’nde yer alan Dalaman; doğusunda Fethiye, kuzeyi ve batısında Ortaca ile komşudur. Şehrin güney sınırını tamamen Akdeniz oluşturmaktadır.

Dalaman ilçesinin kuruluşu çok eski tarihlere dayanır ve denize yakın mesafede bulunmaktadır. Bu bölgede ki evler kült kanalizasyon sistemine sahip oluşundan dolayı özellikle Amerikan hamamböcekleri, hamamböceği, kakalak, kalorifer böceği, karafatma, alman hamamböceği, kemirgen, fare, antenli böcek, sosyete böceği, sarı böcek gibi zararlı türü böcekler rögar gibi, pis ve nemli alanlarda kolayca üreyip yuvalanmaktadır.

   

Dalaman 1970 li yıllarda değişmeye başlamış, eski usul evler yerini apartmanlara bırakmıştır. Apartmanların kurulması sonrasın da, lokantalar, pastaneler, dükkânlar giyim mağazaları açılmaya başlamış ve bugünkü haline ulaşmıştır.

Bugünkü yerleşim merkezi içerisinde bulunan, gerek gıda dışı diğer işletmelerde, gerekse gıda işletmelerinde görülen, haşerelerden dolayı Dalaman ilaçlama ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Dalaman ilaçlama National Turkey firması olarak, Dalaman ev ilaçlaması, Dalaman İşyeri ilaçlaması, Dalaman apartman ilaçlaması uygulamalarını yapmaktayız.

Dalaman ilçesine bağlı bulunan TİGEM işletmelerine ait araziler ve büyükbaş hayvan işletmeleri bulunduğundan, yoğun gübre ve sulama uygulamalarından dolayı, ilçede karasinek sivrisinek, tatarcık, yakarca, popülasyonu çok olmaktadır.

Firmamız Dalaman Apartman ilaçlaması olarak, özellikle Şubat, Mart, Nisan aylarında site ve apartmanlarda uçkun mücadelesi öncesi, kanalizasyonlarda, rögarlarda ve su birikintilerinde sivrisinek larva ilaçlaması, karasinek larva ilaçlaması, tatarcık larva ilaçlaması, yakarca larva ilaçlaması ve larvasit ilaçlama uygulamaları yapmaktayız.

Uçkun sinek mücadelesi, araç üstü ulv cihazları ve sırt tipi atomizör cihazlarını kullanarak, akşamüstü saatlerinde Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında bitkilerde ve dış alanlarda site içerisinde ya da apartman çevresinde Dalaman ilaçlama uygulamaları yapmaktayız.

Dalaman İlaçlama Hizmetlerimiz Nelerdir?

 1. • Dalaman Ev İlaçlaması
 2. • Dalaman Villa İlaçlaması
 3. • Dalaman Otel Fare İlaçlaması
 4. • Dalaman Bar İlaçlaması
 5. • Dalaman Restaurant İlaçlaması
 6. • Dalaman Bahçe Zararlılarına Karşı İlaçlama
 7. • Dalaman Beach-Göcek Plaj İlaçlama
 8. • Dalaman Liman İlaçlama
 9. • Dalaman Marina-Tekne İlaçlama
 10. • Dalaman Sivrisinek İlaçlama
 11. • Dalaman Böcek İlaçlama
 12. • Dalaman Karınca İlaçlama
 13. • Dalaman Fare İlaçlama

Dalaman Böcek İlaçlama
2021 yılı Dalaman ilaçlama National Turkey firması olarak. Dalaman ev ilaçlama, apartman dairelerinde jel hamamböceği ilaçlama ve kokusuz ilaçlama yöntemleri uygulanarak yapılmaktadır.

Apartmanların havalandırmalar, bodrum, sığınak, çatı, merdivenler ve garajlarında kokusuz ilaçlama da yapılmaktadır. Muğla Büyükşehir Belediyesi ilaçlama ekipleri tarafından, bahar ve yaz aylarında ilçe sınırları içerisinde bulunan kanallar, foseptik çukurları ve rögarlara düzenli periyotlarla ilaçlamaları yapılmaktadır.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi ilaçlama ekiplerine 444 4801 telefon numaralı çağrı merkezinden ulaşabilirsiniz.

Muğla Dalaman Karınca ilaçlama şirketi, National Turkey Çev. Sağ. Hiz. İlaçlama şirketi, 2005 yılından itibaren Dalaman ev ilaçlama ve Dalaman apartman ilaçlama hizmetlerinde, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak ilaçlama hizmetlerini yürütmektedir. Dalaman Böcek ilaçlama, National Turkey Çev. Sağ. Hiz. şirketi olarak 0252 612 33 23 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kokusuz ilaçlama, Kokulu ilaçlama, Jel ilaçlama ve Buharlı ilaçlama uygulamaları arasında ki farklar nelerdir?

Dalaman ev ilaçlama ve Dalaman Apartman ilaçlamalarında, kokusuz nitelikte olan ilaçlar ile ilaçlama uygulamaları yapılmaktadır. Kokulu ilaçların kullanıldığı yerlerde, ortamın terk edilmesi gerekmektedir. Kokusuz ilaçlamalarda ise, evinizi terk etmeye gerek kalmamaktadır. Kokusuz ilaçlar, tedbir amaçlı olarak yürüyen haşere türlerine, kokusuz ilaçların uygulandığı yerlere, haşere ve böcek türlerinin teması ya da üzerinden geçmesiyle, vücutlarına ilacın alınması sağlanarak ölümlerinin gerçekleşmesidir.

Kokusuz ilaçlar, ilacın mikrokapsül özelliğine ve içerisindeki aktif maddenin kalitesine bağlı olarak, kullanıldığı yüzey veya alanlarda haşere ve böceklere karşı etki etmektedirler.

Kokulu ilaçların, haşere ve böcek açısından etkisi ise, aktif maddenin kullanılan alanlarda ki böceklerin bulundukları yuvalardan çıkartıp, ilacın tesiri ile ölmesini sağlamaktır. Kokulu ilaçların, yemek üretim alanları ve mutfak gibi yerlerde kullanımı gerçekleştiğinde, olası bir gıda zehirlenmesine karşı tabak, çanak ve diğer materyallerin yıkanması ardından kullanılması gerekmektedir. Kokulu ilaçlama uygulamasında açıkta gıda var ise, bu gıda veya yiyecek maddelerinin tüketilmemesi ve mutlaka evden uzaklaştırılması gerekmektedir.

Jel ilaçlama yöntemi ise alman hamamböceği ve sarı çizgili hamamböceğine karşı kullanılmaktadır. Jel hamamböceği ilaçlamasında, ilacı kullanan personel ve ilaçlama yapılan alan ve bu alanda ki kişiler için herhangi bir risk bulunmamaktadır. Jel hamamböceği yemini yiyerek ölen alman hamamböcekleri veya kalorifer böcekleri yuvalarına giderek hamamböceği yavrularının da bu yemleri yiyerek ölmesini sağlayarak, zincirleme bir arındırma durumu yaratır.

Haşereler için hangi ilaç uygulamasını öneriyorsunuz?

Böcek ve haşere türleri çok çeşitlilik göstermektedir. Amatör uygulayıcılar tarafından çok sık kullanılan, Bayer Kotrine SC 50 isimli biyosidal ürün ruhsat bilgilerinde, ergin karasinek, ergin sivrisinek, hamamböceği ve pire türlerine karşı kullanımının olduğu yazmasına rağmen, özellikle evlerin mutfaklarında çok görülen, Alman hamamböceklerine karşı etkili, başarılı ve çözüm oluşturmayan uygulama sonuçlar gözlenmektedir.

  

Özetlemek gerekirse, piyasada en iyi firmaların ürettiği ilaçlar bile böcek ve haşere türlerine göre etkili ve kesin çözüm olmamaktadır. Firmamız tarafından yapılan ev ilaçlama ve apartman ilaçlamalarında konusunda eğitimli uzman personeller tarafından tespit edilen böcek ve haşere türlerine göre uygun olan ilaçlama metotları ve en etkili ilaç türleri hangisi ise, doğru tercihte bulunarak ilaçlama uygulaması yapmaktadır.

İlaçlama Öncesi Mutfağımda, Evimde Ne Tür Hazırlıklar Yapmalıyım?

Evinizdeki böcek ve haşere şikayeti üzerine, Dalaman ilaçlama National Turkey firması olarak bizleri ulaştığınız taktirde, telefonda sizleri konusunda uzman, uygulamaların başında olan tekniker ilaçlama personellerimiz karşılayacaktır.

Belirttiğimiz üzere böcek ve haşere cinslerine göre, gerçekleştirilen Dalaman Fare ilaçlama uygulama ve metodları farklılıklar göstermektedir. National Turkey ilaçlama firması olarak müşterilerimizden gelen böcek ve haşere şikâyetlerine ya da sorulara profesyonel bir yaklaşım gösteren teknik personellerimiz, yardımcı olmaktadır.

Örnek gösterecek olursak, hamam böceklerinin en sık görülen iki farklı türü bulunmaktadır. Her ikisi de birbirine benzer olsa da yapılacak böcek ilaçlama yöntemleri, birbirinden çok farklıdır. Bir böcek türünde evi kapatmamız ve 4 – 6 saat sonra eve geldiğinizde, mutfaktaki tüm tabak ve çanakların yıkanması gerekecektir. Diğer hamam böceği türünde ise, evinizden böcek ilaçlaması esnasında herhangi bir risk olmadığından çıkmanıza gerek olmayıp, Dalaman ilaçlama uygulaması sonrasında, mutfaktaki tabak ve çanak gibi mutfak gereçlerinin yıkanmasına gerek olmayacaktır.

Dalaman ilaçlama şirketimiz tarafından yapılacak, tüm böcek ve haşere ilaçlama uygulama ve yöntemleri mantıklı bir süre içinde ve garanti kapsamında bulunmaktadır. Bazı sözde ilaçlama firmaları, yapılacak olan böcek, haşere ve hatta tahtakurusu ilaçlamalarına, 6 ay ile 12 ay arası garanti ettikleri, dağıttıkları el broşürleri görülmektedir. Ancak bu garanti vaatleri sadece sözde kalıp, şikâyetlerinin bitmemesi üzerine 1 hafta sonrasında bile arasanız, extra ücret istedikleri, firmamıza ulaşarak, Dalaman Villa ilaçlaması konusunda çözüm arayan müşterilerimiz tarafından bize iletilmektedir.

Dalaman Restoran ilaçlama, Dalaman Kafe ilaçlama, Dalaman İşyeri ilaçlaması, Dalaman Tekne ilaçlama, Dalaman Karınca ilaçlama, Dalaman Böcek ilaçlama, Dalaman Fare ilaçlama, Dalaman Sivrisinek İlaçlama, National Turkey ilaçlama Çevre Sağlığı Hizmetleri olarak, 7 gün 24 saat 0252 612 33 23 numaralı telefondan randevu ve keşif için talep oluşturabilirsiniz.

Böcek İlaçları İnsan Sağlığına Zararlı mıdır?

Haşere ve Böcek mücadelesinde kullanılan, kimyasallar, biyosidal ürünler, ilaçlar iki farklı grubta ve iki farklı Bakanlık tarafından ruhsatlandırılarak, kullanıma izin verilmektedir.

Ağaç veya bitkilere zarar veren canlılarda, mutfağınızda gece karanlıkta görülen canlılarda böcek olarak nitelendirilmektedir. Ancak bitki ve ağaçlar üzerindeki zararlılar için, uygun görülen böcek ilaçları, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılarak, Ziraii ilaç olarak ayrılmıştır.

Bu tür tarım arazilerin de kullanılan ziraai böcek ilaçları, sadece açık arazilerde ve ürün zararlılarına karşı ruhsatlandırılmış olup, bilgilendirme etiketlerinde uygulandığı yerlere, 7 gün girilmemesi ibaresi konulmuştur. Ancak bazı ruhsatlı sözde ilaçlama firmaları tarafından, böcek şikâyetlerine çözüm bulunamamasından dolayı, yasalara göre kullanılması yasak olmasına rağmen, işyerlerinde, evlerde ve mutfaklarda bu tür tehlikeli böcek ilaçlarını kullanarak, uygulandığı alanları sağlık açısından riske sokmaktadırlar.
Diğer bir grupta bulunan, böcek ilaçları ise, halk içinde kokusuz böcek ilacı olarak bilinen, Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış, böcek ve haşereler karşı etkili olan kimyasallarıdır. Bu tür böcek ilaçları da zararsız olsaydı, ilaçların bilgilendirme etiketinde uzman personel tarafından kullanılması uygundur ibaresi olmazdı. Etikette yazdığına göre bu ilaçlarda, uzman personel tarafından kullanılmadığı ve gereken önlemeler alınmadığı durumlarda akut ve kronik zehirlenmelere yol açmaktadır. Özet olarak hamamböceğini, fareyi ve karasineği öldüren tüm kimyasal ilaçlar, konusunda eğitim almış uzman kişiler ve uygun alanlarda kullanılmadığı taktirde, tüm canlılar ve insanlar için sağlık riski oluşturarak zarar vermektedir.

Böcek İlaçlama Öncesi mi Yoksa Sonrası mı Evimde Temizlik Yapmalıyım?

Dalaman Bar ilaçlama Şirketi olarak bizi arayan şikâyeti olan tüm müşterilerimize, Dalaman böcek ilaçlama öncesi evinizde, yoğun ve detaylı temizliğin yapılmış olması, kullanılan böcek ilaçlarının, yüzeyde kalma süresini arttırmasından dolayı, çok faydalı olacağını belirtmekteyiz. Karşılıklı belirlenen böcek ilaçlama tarihinden hemen önce, böceklerin yaşayabileceği ve üreyebileceği kritik yerlerin (Yatak arkası, Baza altı, Buzdolabı arkası, Bulaşık makinesi arkası, mutfak tezgâhlarının çekmecelerin en alt kısımları ve tezgah en üst raflarının üst kısımları) yoğun ve detaylı temizlenmesi, böcek ilaçlaması yapıldıktan sonra 1 hafta içinde evde paspas veya ıslak temizlik yapılmayarak, yalnızca elektrik süpürgesi çalıştırılarak temizlik yapılması gerekmektedir.

İlaçlama Sonrasında Böcekler Tamamen Ne Zaman Yok Olur?

Yapılan ilaçlama uygulaması, ekibimizde bulunan ziraat mühendisleri ve uzun yıllar saha uygulama tecrübesi bulunan, biyosidal uygulayıcı eğitimini tamamlamış personellerimiz tarafından, haşere ve böcek tür tespiti yapılarak, belirlenen böcek, haşere ve zararlı türlerine göre, en uygun ve kesin sonuç verecek olan uygulama metotları ile ilaçlama yapıldığından, şikâyet konusu olan böceklerle en fazla ilaçlama sonrasında 3 gün daha karşılaşabilirsiniz ve sonrasında karşılaşmamanız gerekmektedir. Ancak alman hamamböceklerinin, popülasyonu ve yumurta yoğunluğuna göre, zaman içerisinde tekrar böcek görülmesine neden olur.

İlaçlama yapıldıktan sonra 15-20 güne kadar, hiç böcek görülmeyip, daha sonra tekrar küçük sarı kalorifer böceklerinin görülmesi, gerçekleştirilen böcek ilaçlama uygulamasının, yanlış ya da eksik yapıldığı anlamına gelmez, zaman içerisinde evden uzaklaştırılamayan dişi hamamböcekleri tarafından bırakılan, böcek yumurtalarından çıkan yavru böceklerden kaynaklanmaktadır. Bu tip durumlarda ikinci bir böcek ilaçlaması yapılması gerekmektedir.

  

Korona virüs Sertifikası, Dalaman Restoran ilaçlama, Dalaman Kafe ilaçlama, Dalaman İşyeri ilaçlaması, Dalaman Tekne ilaçlama, Dalaman Karınca ilaçlama, Dalaman Böcek ilaçlama, Dalaman Sivrisinek ilaçlama ve diğer ilaçlama konularında 0252 612 33 23 numaralı telefonlardan 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

Ayrıca iletişim formumuzu doldurarak da bize ulaşabilirsiniz

Süleyman Demirel Bulv. İlba İş Merk. No:45/102 48300 Fethiye MUĞLA

(0252) 612 33 23

info@nationalturkey.com.tr

Bize Yazın

 Güvenlik Kodu